KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14232046
nr 1423 2046
Per Landström
(1910-1999), Sverige
Signerad, daterad 1931, "Bryggargatans Bryggargård", 28x43, yttermått inklusive ram: 40x56, akvarell
Per Landström, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Utrop:
500 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 19:20:47
Per Landström
Läs mer om Per Landström